Miód Manuka - cena

MGO jest wskaźnikiem, który pozwala dobrać miód w zależności od tego, jak silne działanie antybakteryjne miodu Cię interesuje. Czym właściwie jest MGO? Jest to zawartość methylglyoxalu (naturalnego aktywnego składnika) występującego w kilogramie miodu.

Miód manuka MGO 100+ wpływa na utrzymanie dobrego stanu zdrowia. Miód MGO 250+ przeznaczony jest dla osób, które mają problemy ze zgagą, niestrawnością, refluksem i bólami brzucha. Miód MGO 400+ stosowany jest w przypadku wrzodów żołądka, trudno gojących się ran, a także przy zespole jelita nadwrażliwego. Wreszcie miód MGO 550+, o najsilniejszym działaniu w porównaniu z miodami wymienionymi powyżej, jest bardzo pomocny, gdy naszym problemem jest miażdżyca kończyn dolnych bądź egzema lub też angina czy też bakteryjne zapalenie zatok albo półpasiec.

Miód manuka teoretycznie może być stosowany przez wszystkie osoby, bez względu na wiek. Jednak alergicy, uczuleni na produkty pszczele i cukrzycy, nie mogą stosować tego miodu.

Sklep zielarsko – medyczny ZiołaDar, zajmujący się m. in. sprzedażą ziół oraz zdrowej żywności, oferuje swoim klientom miody manuka z Nowej Zelandii o wskaźnikach MGO 100+ i MGO 400+, a także sproszkowany miód zamknięty w kapsułkach.